ZF1-15-02-T-WT
Samtec Inc.
Prodotto No:
ZF1-15-02-T-WT
Produttore:
Samtec Inc.
Descrizione:
CONN FFC TOP 15POS 1MM R/A
In magazzino : 1439
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Actuator Color Black
Mating Cycles -
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.118" (3.00mm)
Material Flammability Rating UL94 V-2
Product Status Active
FFC, FCB Thickness 0.30mm
Connector/Contact Type Contacts, Top
Mfr Samtec Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Features Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Cable End Type Straight
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Positions 15
Contact Finish Thickness -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Series ZF1
Locking Feature Slide Lock
Pitch 0.039" (1.00mm)