ZF5S-10-03-T-WT
Samtec Inc.
Prodotto No:
ZF5S-10-03-T-WT
Produttore:
Samtec Inc.
Descrizione:
CONN FFC VERT 10POS 0.5MM SMD
In magazzino : 3557
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Actuator Color Black
Mating Cycles -
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 1.8A per Contact
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.192" (4.87mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
FFC, FCB Thickness 0.30mm
Connector/Contact Type Contacts, Vertical - 1 Sided
Mfr Samtec Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Features Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Cable End Type Straight
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Positions 10
Contact Finish Thickness -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Series ZF5S
Locking Feature Slide Lock
Pitch 0.020" (0.50mm)