ZLDO1117QG12TA
Diodes Incorporated
Prodotto No:
ZLDO1117QG12TA
Pacchetto:
SOT-223-3
Descrizione:
LDO BJT HICURR SOT223 T&R 1K
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
PSRR 80dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 18V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 1.35V @ 1A