Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
ZM10E70A03
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SUBMINIATURE BASIC SWITCH
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Release Force | 35gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC) |
| Circuit | SPDT-NO |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | ZM |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | 146gf |
| Overtravel | 0.015" (0.4mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.043" (1.1mm) |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 0.008" (0.2mm) |
| Base Product Number | ZM10 |