Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
ZM190C50A01-A
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
BASIC SWITCH
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | ZM1 |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 150gf |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ZM190 |