Murata Electronics
Prodotto No:
ZRB18AR61E106ME01L
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP CER 10UF 25V X5R 0603
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.2717
$2.717
50
$0.19
$9.5
100
$0.16283
$16.283
500
$0.122151
$61.0755
1000
$0.103151
$103.151
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | Acoustic Noise Reduction |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 25V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ZRB |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Mfr | Murata Electronics |
| Capacitance | 10 µF |
| Features | Interposer Termination |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |
| Base Product Number | ZRB18AR6 |