Casa / Headers, Male Pins / ZSS-113-04-L-D-784
minImg
ZSS-113-04-L-D-784
Samtec Inc.
Prodotto No:
ZSS-113-04-L-D-784
Descrizione:
CONN HDR .100" 26POS
Guida per l'utente
Insulation Height 0.784" (19.91mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Current Rating (Amps) 3A
Features Keying Slot
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.250" (6.35mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 26
Series Flex Stack, ZSS
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.146" (3.71mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.930" (23.62mm)