ZUSAH6X58
USA Sealing
Prodotto No:
ZUSAH6X58
Descrizione:
Buna-N O-Ring - 6mm Wide 58mm ID
In magazzino : 4
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 2.283" (58.00mm)
Width / Cross Section 0.236" (6.00mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 2.756" (70.00mm)