ZV17K0603T300N
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
ZV17K0603T300N
Descrizione:
MLV, 17V (Vrms), 10%, 0603, 30A
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 24.3 V
Capacitance @ Frequency 185 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Varistor Voltage (Max) 29.7 V
Series ZV
Energy 0.3J
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 17 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 22 V
Current - Surge 30 A