ZW-08-08-G-D-252-081
Samtec Inc.
Prodotto No:
ZW-08-08-G-D-252-081
Produttore:
Samtec Inc.
Descrizione:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.197" (5.004mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.252" (6.400mm)
Length - Tail 0.081" (2.057mm)