ZWQ80-5223/L
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
ZWQ80-5223/L
Descrizione:
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 3.3V 80W
Product Status Active
Efficiency 72%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 3.3V
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.27" L x 3.68" W x 1.38" H (210.0mm x 93.5mm x 35.0mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 2 2 A
Current - Output 1 8 A
Series ZWQ (80W)
Power (Watts) 80W
Current - Output 4 7 A
Type Open Frame
Current - Output 3 2 A