Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
ZX10E20E01
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
MICRO SWITCH
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Position | 0.437" (11.1mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Release Force | 8gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Lever, Simulated Roller |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 3,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | ZX |
| Voltage Rating - DC | 48 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 55gf |
| Overtravel | 0.024" (0.6mm) |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.150" (3.8mm) |
| Package | Box |
| Base Product Number | ZX10 |
| Differential Travel | 0.050" (1.3mm) |