Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
ZX40E10S01-B
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
BASIC SWITCH
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | - |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 3,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | ZX |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Package | Box |
| Base Product Number | ZX40 |