Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
ZX62WMD2-B-5PC
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN RCPT USB2.0 MICRO B SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | Splash Proof |
| Mating Cycles | 10000 |
| Current Rating (Amps) | 1.8A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Voltage - Rated | 30VAC |
| Shielding | Shielded |
| Gender | Receptacle |
| Mounting Type | Board Cutout, Surface Mount, Right Angle; Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Feature | Horizontal, Mid Mount |
| Shell/Shielding Material | Steel, Stainless |
| Series | ZX62W |
| Number of Ports | 1 |
| Specifications | USB 2.0 |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Connector Type | USB - micro B |
| Features | - |
| Number of Contacts | 5 |
| Package | Tape & Reel (TR) |