Casa / Fuses / 0202.062HXG
minImg
0202.062HXG
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0202.062HXG
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BOARD MNT 62MA 250VAC 2SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.00022
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 7.9 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 62 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.372" L x 0.250" W x 0.165" H (9.45mm x 6.35mm x 4.19mm)
Product Status Active
Series FLAT-PAK® 202
Package / Case 2-SMD, Gull Wing
Voltage Rating - AC 250 V