Casa / Fuses / 0203.250URG
minImg
0203.250URG
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0203.250URG
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC 2SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0126
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.36 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.372" L x 0.250" W x 0.165" H (9.45mm x 6.35mm x 4.19mm)
Product Status Active
Series FLAT-PAK® 203
Package / Case 2-SMD, Gull Wing
Voltage Rating - AC 250 V