Casa / Fuses / 0209.500MXEP
minImg
0209.500MXEP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0209.500MXEP
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE GLASS 500MA 350VAC 2AG
In magazzino : 3000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.16
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.688 Ohms
Color -
Approval Agency CE, cULus
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
Product Status Active
Series 209
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 350 V