Casa / Fuses / 0209.750DRT1P
minImg
0209.750DRT1P
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0209.750DRT1P
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE GLASS 750MA 350VAC 2AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 2.95
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.34 Ohms
Color -
Approval Agency CE, cULus
Current Rating (Amps) 750 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
Product Status Active
Series 209
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 350 V