Casa / Fuses / 0213.500MRET1P
minImg
0213.500MRET1P
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0213.500MRET1P
Descrizione:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 2.905
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.37 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CE, CSA, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 213
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V