Casa / Fuses / 021506.3H
minImg
021506.3H
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
021506.3H
Descrizione:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 132.5
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0099 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CSA, K-MARK, METI, SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series 215
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V