Casa / Fuses / 021506.3MXESPP
minImg
021506.3MXESPP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
021506.3MXESPP
Descrizione:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
In magazzino : 380
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 128.75
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0108 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 215SP
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V