Casa / Fuses / 021602.5MRET1P
minImg
021602.5MRET1P
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
021602.5MRET1P
Descrizione:
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 2.695
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0584 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 216
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V