Casa / Fuses / 0216.250MRET1P
minImg
0216.250MRET1P
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0216.250MRET1P
Descrizione:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.00891
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 2.35 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 216
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V