Casa / Fuses / 02173.15MXE
minImg
02173.15MXE
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
02173.15MXE
Descrizione:
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 17.722
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.022 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CE, CCC, CSA, KC, PSE, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Obsolete
Series 217
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V