Casa / Fuses / 0217.630H
minImg
0217.630H
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0217.630H
Descrizione:
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.409
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.19 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 630 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series 217
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V