Casa / Fuses / 0218.032MXE
minImg
0218.032MXE
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0218.032MXE
Descrizione:
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.00305
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 58.45 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 32 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
Product Status Obsolete
Series 218
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V