Casa / Fuses / 02181.25MRET1P
minImg
02181.25MRET1P
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
02181.25MRET1P
Descrizione:
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 12.65
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0446 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, K-MARK, PSE, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 218
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V