Casa / Fuses / 021906.3MXE
minImg
021906.3MXE
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
021906.3MXE
Descrizione:
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 204
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0075 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CSA, KTL, PSE, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 150A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Obsolete
Series 219
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V