Casa / Fuses / 0219.800MXAE
minImg
0219.800MXAE
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0219.800MXAE
Descrizione:
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 9.35
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.1635 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 150A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Obsolete
Series 219XA
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V