Casa / Fuses / 0224.375DRT3P
minImg
0224.375DRT3P
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0224.375DRT3P
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE GLASS 375MA 250VAC 125VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.171
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.395 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 375 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
Product Status Active
Series 224
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V