Casa / Fuses / 0230.500DRT2SW
minImg
0230.500DRT2SW
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0230.500DRT2SW
Descrizione:
FUSE GLASS 500MA 250VAC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.16
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.688 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Product Status Obsolete
Series 230
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V