Casa / Fuses / 0230.600MRT1SSP
minImg
0230.600MRT1SSP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0230.600MRT1SSP
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE GLASS 600MA 250VAC 125VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.75
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.4805 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 600 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Product Status Active
Series 230
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V