Casa / Fuses / 023406.3MXBP
minImg
023406.3MXBP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
023406.3MXBP
Descrizione:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 37.685
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 0.0168 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 234
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V