Casa / Fuses / 0235.300VXP
minImg
0235.300VXP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0235.300VXP
Descrizione:
FUSE GLASS 300MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.03215
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 1.6 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, K-MARK, UL
Current Rating (Amps) 300 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 235
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V