Casa / Fuses / 0239003.MXF20P
minImg
0239003.MXF20P
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0239003.MXF20P
Descrizione:
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 129.51
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.04877 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, KC, PSE, UL
Current Rating (Amps) 3 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 239
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V