Casa / Fuses / 0239.750MXP
minImg
0239.750MXP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0239.750MXP
Descrizione:
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM
In magazzino : 1184
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 5.425
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.471 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, KC, UL
Current Rating (Amps) 750 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 239
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V