0242.125UR
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0242.125UR
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 125MA 250VAC/VDC
In magazzino : 3157
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 0.001026
Applications Hazardous Locations
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 3.78 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 125mA
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 4kA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.119" Dia x 0.331" L (3.02mm x 8.40mm)
Product Status Active
Series 242
Voltage Rating - DC 250 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 250 VAC