0242.160HAT1
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0242.160HAT1
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CRTRDGE 160MA 250VAC/DC AXL
In magazzino : 100
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 0.00157
Applications Hazardous Locations
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 3 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 160mA
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 4kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.119" Dia x 0.331" L (3.02mm x 8.40mm)
Product Status Active
Series 242
Voltage Rating - DC 250 VDC
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250 VAC