Casa / Fuses / 02513.15PAT1L
minImg
02513.15PAT1L
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
02513.15PAT1L
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BRD MT 3.15A 125VAC/VDC AXL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0364 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, cURus
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
Product Status Active
Series PICO® II 251
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125 V