0259.375T
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0259.375T
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BRD MNT 375MA 125VAC/VDC
In magazzino : 4270
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Melting I²t 0.025
Applications Hazardous Locations
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.395 Ohms
Approval Agency Baseefa, UR
Current Rating (Amps) 375mA
Fuse Type Board Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.512" L (8.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Series 259
Voltage Rating - DC 125 VDC
Package / Case Radial, Can, Horizontal
Voltage Rating - AC 125 VAC