Casa / Fuses / 0263.250MAT1L
minImg
0263.250MAT1L
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0263.250MAT1L
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BRD MNT 250MA 250VAC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0165
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.715 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.280" L (3.94mm x 7.11mm)
Product Status Active
Series PICO® II 263
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250 V