Casa / Fuses / 0285.125MXRP
minImg
0285.125MXRP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0285.125MXRP
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.028
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 13.124 Ohms
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series 285
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V