Casa / Fuses / 0298450.TXN
minImg
0298450.TXN
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0298450.TXN
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE AUTO 450A 32VDC AUTO LINK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Response Time -
DC Cold Resistance 0.112 Ohms
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 450 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 2kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 2.700" L x 0.750" W x 0.390" H (68.58mm x 19.05mm x 9.90mm)
Product Status Active
Series 298
Voltage Rating - DC 32 V