02CM080.Z
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
02CM080.Z
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 80A 600VAC/250VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications Motor Protection
Response Time Slow Blow
Approval Agency CSA
Current Rating (Amps) 80A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA AC, 80kA DC
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.220" Dia x 2.598" L (31.00mm x 66.00mm)
Product Status Obsolete
Series HRCII-C
Voltage Rating - DC 250 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 600 VAC