Casa / Fuses / 0312.150H
minImg
0312.150H
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0312.150H
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE GLASS 150MA 250VAC 3AB 3AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0055
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 5.1 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 150 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Obsolete
Series 312
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V