Casa / Fuses / 0325001.VXP
minImg
0325001.VXP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0325001.VXP
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CERM 1A 250VAC 125VDC 3AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 16.3
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.389 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, PSE, UL
Current Rating (Amps) 1 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 10kA DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Active
Series 325
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V