Casa / Fuses / 032602.5H
minImg
032602.5H
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
032602.5H
Descrizione:
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 3AB 3AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 136
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.083 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Obsolete
Series 326
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V