Casa / Thin Film Capacitors / 04021J0R9P4STR\500
minImg
04021J0R9P4STR\500
KYOCERA AVX
Prodotto No:
04021J0R9P4STR\500
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP THIN FILM 0.9PF 100V 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.02pF
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.9 pF