Casa / Fuses / 0402SFF100F/24-2
minImg
0402SFF100F/24-2
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0402SFF100F/24-2
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BOARD MOUNT 1A 24VDC 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.017
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.125 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 1 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W x 0.020" H (1.00mm x 0.51mm x 0.51mm)
Product Status Obsolete
Series SFF
Voltage Rating - DC 24 V