Casa / Fuses / 044302.5DR
minImg
044302.5DR
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
044302.5DR
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BOARD MNT 2.5A 250VAC 2SMD
In magazzino : 2591
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 18.13
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.035 Ohms
Color -
Approval Agency cULus
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.123" W x 0.123" H (10.10mm x 3.12mm x 3.12mm)
Product Status Active
Series NANO²® 443
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 250 V